Supersfida, Juventus mposht Milan 2-1

Juventus 2-1 MilanNje 11-metersh i realizuar ne minuten e 96-te te ndeshjes nga sulmuesi Dybala (pas nje prekje te topit me dore ne ajer) i ka dhene fitoren Juventusit perballe Milanit 2-1, ne hapje te javes se 28-te te kampionatit italian te futbollit.

Me kete fitore, Juventusi konsolidohet ne kryesimin e Serise A dhe tashme eshte +11 pike para ndjekesit me te afert, Romes.

Dy golat e pare u shenuan ne pjesen e pare te ndeshjes, fillimisht nga Benatia per juventinet dhe me pas nga Bacca per miqte.