Plagosje me thikë në Fier, arrestohet autori.

Nga burime zyrtare në policinë e Fierit bëhet me dije se në datën 16 shkurt shtetasi A. F. 23 vjeç pas një konflikti  për arsye të dobëta ka goditur disa herë me thikë shtetasin E.B. 35 vjeç.
Menjëherë pas marjes së informacionit se  lagjen “Mbrostar Ferko”, është  goditur disa 
herë me thikë  trup shtetasi E.B, banues  lagjen “Liri” Fier  u organizuan shërbimet e policisë Fier dhe 
falë veprimeve  shpejta hetimore dhe policore, u  i mundur identifikimi, kapja 
dhe arrestimi  flagrancë i autorit  dyshuar A.F.
 U sekuestrua  cilësinë e provës materiale thika me  cilën autori goditi shtetasin 
me iniciale E.B. i cili ndodhet  Spitalin Fier nën kujdesin e personelit mjekësor. 
 
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës  Shkallës  Parë Fier për veprat 
penale “Vrasje me dashje e mbetur  tentativë” dhe “Prodhimi, mbajtja, blerja apo 
shitja pa leje e armëve  ftohta” parashikuar nga Nenet 76, 22 e 279  Kodit Penal.