Lushnje: Sekuestrohen 1.3 Kg lëndë narkotike, arrestohet poseduesi.

Forcat e policisë së komisariatit Lushnje kan finalizuar me sukses operacionin “Koria”.
Pas një hetimi dhe një bashkëpunimi me
Sektorin për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve  Drejtorinë Vendore  

Policisë Fier është arritiur të arrestohet një 37 vjeçar banues në fshatin Krutje e poshtëme Lushnje. Shtetasi G.G. është vënë në pranga pasi gjatë kontrollit në banesën e tij i janë gjetur dhe sekuestruar 1.3 kg lëndë narkotike, 8550 fara bime të dyshuar si Cannabis Sattiva, një ndezës për granat dore si dhe 7 fishekë pistolete.
Më poshtë keni komunikatën e plotë të policisë.
Lushnje! 
 
Sekuestrohen: 1.3 Kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva, 8550 fara bime Cannabis 
Sattiva, 1 ndezës unifikues granat dore si dhe 7 copë fishekë pistolete. 
 
Arrestohet  flagrancë poseduesi. 
 
Nga ana e Sektorit për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve  Drejtorinë Vendore  
Policisë Fier,  bashkëpunim edhe me Komisariatin e Policisë Lushnje, u  i 
mundur finalizimi i operacionit policor  koduar ”KORIA”. 
 
Si rezultat i këtij operacioni u arrestua  flagrancë shtetasi: 
 
-G. G., 37 vjeç, banues  fshatin Krutje e Poshtëme, Lushnje. 
 
 bazë  informacioneve  mara  parë  rrugë operative për posedim  
lëndëve narkotike, është shkuar  fshatin Krutje e Poshtëme dhe është ushtruar 
kontroll  banesën e shtetasit G. G. ku nga kontrolli i ushtruar  banesën e  
tij, u gjetën 1.3 Kg lëndë narkotike e dyshuar Cannabis Sattiva, 8550 fara bime  
dyshuara Cannabis Sattiva, 1 ndezës unifikues granat dore si dhe 7 copë fishekë 
pistolete  cilat u sekuestruan  cilësinë e provës materiale. 
 
Materialet proceduriale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës  Shkallës  Parë 
Lushnje për veprat  penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, Trafikim i lëndëve 
narkotike” dhe  “Prodhimi dhe mbajtja pa leje i armëve dhe municionit luftarak” 
parashikuar nga Nenet 283, 283/a dhe 278/2  Kodit Penal.