Lushnje: Grindet me kunatën dhe e godet me bastun në kokë.

Kemi degjuar  per raportet jo te mira mes kunatave, por tashmë grindjet verbale kanë kaluar në një stad të ri, dhunë fizike me sende të forta. Një ngjarje e tillë  është regjistruar ditën e djeshme në Lushnje.

Policia e Lushnjës njofton nje ngjarje ku protegoniste eshte shtetasja Rudina M., 35 vjeçe, e cila ka goditur në kokë me sende të forta (bastun druri) kunatën, shtetasen E.V, 36 vjeçe. Kjo e fundit ndodhet e shtruar në Spitalin Lushnje nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën. Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale Dhunë në familje.
Më poshtë keni të plotë komunikatën e policisë.

Lushnje! 
 
Godet me bastun druri motrën e bashkëjetuesit, arrestohet  flagrancë nga policia. 
 
Specialistët për Hetimin e Krimeve  Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan  
flagrancë shtetasen: 
 
-Rudina M., 35 vjeçe, banuese  Lushnje. 
 
Arrestimi i kësaj shtetases u  pasi  banesë, ka goditur  kokë me sende  forta 
(bastun druri) kunatën (motrën e  bashkjëtuesesit), shtetasen E.V, 36 vjeçe, e cila 
ndodhet e shtruar  Spitalin Lushnje nën kujdesin e mjekëve jashtë rrëzikut për 
jetën.  
  
Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës  Shkallës  Parë Lushnje për 
veprën penale “Dhunë  familje” parashikuar nga Neni 130/a/3 i Kodit Penal.