Liga e Kampioneve: Juventusi me një kembë në cerekfinale, Sevilja mposht 2 – 1 Leicester.

PORTO-JUVENTUS
Juventusi ka hedhur nje hap te sigurt per kualifikimin ne cerekfinalet e Liges se Kampioneve, pasi mundi ne ndeshjen e parë per 1/8 e finaleve Porto (2-0) te merkuren ne mbremje.

Torinezet bene diferencen pasi brenda dy minutave shenuan dy here me ane te Marco Pjaca (’72) dhe Dani Alves (’74). Porto ka luajtur pjesen me te madhe me 10 lojtare pas perjashtimit me karton të kuq të Alex Telles ne minuten e 27-te.

Ndersa Sevilja ka mundur ne fushen e vet Leicester 2-1.

Vendasit kryesonin 2-0, fale golave te Sarabia (’25) dhe Correa (’62), por Vardy ka shenuar per kampionet e Anglise ne fuqi (’73).

Correa humbi nje 11-metersh per Seviljen.Sevilia - Leicester