Real Madrid e nis me fitore sezonin e ri.

Real Madrid e nis me fitore sezonin e ri.

Real Madridi e ka nisur me tore kampionatin, duke shënuar tore e parë për këtë sezon ndaj Getafes.Rezultate imazhesh për real madrid

Skuadra e Lopetegui e nisi mirë ndeshjen duke e dominuar lojën dhe duke mos e diskutuar për asnjë moment toren. Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 1-0 me një gol me kokë të Karvahal në minutën e 20 të takimit.

Me llimin e pjesës së dytë Reali hidhet në sulm për të siguruar toren dhe shumë shpejt pas llimit ë pjesës të dytë vjen goli nga uellsjani Bejl.

Goli i uellsianit u shënua në minutën e 51-të duke i dhënë kështu Los Balncos qetësinë e duhur për të vazhduar ndeshjen dhe për ta mbyllur me këtë rezultat takimin e parë të këtij sezoni. Sdën e radhës “galaktikët” do ta luajnë në transfertë ndaj Gironës.