Forgot Password

Bota

Partia populiste gjermane, AfD: Ballkani Perëndimor jo në BE.Bota

Partia populiste gjermane, AfD: Ballkani Perëndimor jo në BE.

Pak ditë para zgjedhjeve të rëndësishme në Bavari, partia e djathtë gjermane, Alternativë për Gjermaninë i thotë jo anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE. Ata prezantuan…

Ndahet çmimi NOBEL për Ekonominë, kush janë dy fituesit.Bota

Ndahet çmimi NOBEL për Ekonominë, kush janë dy fituesit.

Çmimi Nobel në Ekonomi është fituar nga William F. Nordhaus dhe Paul M. Romer. Paul Romer u vlerësua për integrimin e risive tekonologjike  në analizën makroekononmike afatgjatë. William…

Derdhja e karburantit në Mesdhe, Franca dhe Italia nisin pastrimin e ujërave .Bota

Derdhja e karburantit në Mesdhe, Franca dhe Italia nisin pastrimin e ujërave .

Autoritetet detare franceze dhe italiane kanë nisur pastrimin e zonës pas derdhjes së karburantit që është përhapur 20 kilometra në Detin Mesdhe. Një anije tuniziane mallrash u përplas…

5 vjeçarja me sindromën “Einstein” që prek vetëm 100 njerëz në botë.Bota

5 vjeçarja me sindromën “Einstein” që prek vetëm 100 njerëz në botë.

Kur Taylor McGowan ishte pesë muajshe, asaj filluan t’i dilnin flokë të verdhë, por aspak të butë si të bebeve. Me kalimin e kohës, flokët e saj të…

Një bebe në OKB, kryeministrja shkon në samit me vajzën.Bota

Një bebe në OKB, kryeministrja shkon në samit me vajzën.

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka hyrë në histori si udhëheqësja e parë botërore që merr pjesë në Asamblenë e Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara me…

Moti ne Lushnje
Lushnje
6°
clear sky
humidity: 90%
H 6 • L 6
Moti
Na ndiq