Lushnja merr vetem një pikë në Pogradec.Lajme

Lushnja merr vetem një pikë në Pogradec.

Pogradeci nuk hap rrugë dhe i heq dy pikë nga duart skuadrës së Lushjnes, e cila kaloi në avantazh të…

Florian Marku shkatërron rivalin serb brënda dy minutashLajme

Florian Marku shkatërron rivalin serb brënda dy minutash

Florian Marku fiton ndeshjen e sotme ndaj serbit Stefan Suskavcevic. Boksieri shqiptar ka turpëruar atë serb teksa e ka mposhtur…

Lushnja përmbys rezultatin në Peqin, fiton 2-1Lajme

Lushnja përmbys rezultatin në Peqin, fiton 2-1

Lufta për ngjitjen në Superiore ka filluar të nxjerrë në pah anën më të errët të futbollit shqiptar. Gjithçka shihej…

Milan u shitet investitorëve kinezë, i jepet fund epokës BerlusconiLajme

Milan u shitet investitorëve kinezë, i jepet fund epokës Berlusconi

Klubi italian i AC Milanit zyrtarisht u është shitur investitorëve kinezë nga shoqëria Fininvest. AC Milan, nje prej klubeve italiane…

Juventus gjunjëzon “Alienët e Barcelonës”Lajme

Juventus gjunjëzon “Alienët e Barcelonës”

Juventusi ka bërë atë që nuk pritej duke marrë një fitore të thellë 3-0 kundër Barcelonës në takimin e parë…

Liga e Kampioneve: Anulohet ndeshja Dortmund-Monaco, do të luhet të mërkurën në mbrëmjeBota

Liga e Kampioneve: Anulohet ndeshja Dortmund-Monaco, do të luhet të mërkurën në mbrëmje

Eshte anuluar ndeshja Dortmund-Monaco, per cerekfinalet vajtje te Liges se Kampioneve  pas shperthimeve prane autobusit te ekipit te Dortmund. Klubi…

Lushnja ia del, merr pikë sërish në Ballsh dhe ruan kryesimin.Lajme

Lushnja ia del, merr pikë sërish në Ballsh dhe ruan kryesimin.

Bylisi e Lushnja janë ndarë në barazim 1-1, në një ndeshje plot emocione në Ballsh. Bylisit i duhej vetëm fitorja,…

Boksieri Nuri Seferi fiton me nokautLajme

Boksieri Nuri Seferi fiton me nokaut

Një tjetër sukses i boksierit shqiptar Nuri Seferi, që arrin një fitore të rëndësishme në karrierën e tij si profesionist.…

Paralajmërohet Lushnja, jo sende në fushë.Lajme

Paralajmërohet Lushnja, jo sende në fushë.

Gjatë ndeshjes së fundit të luajtuar ndaj ekipit të Pogradecit pavarësisht fitores të ekipit tonë nuk ka munguar hedhja e…