Tatuazh gjigand me fytyrën e Messit, tifozi ka një dëshirë.Sport

Tatuazh gjigand me fytyrën e Messit, tifozi ka një dëshirë.

Një fans i ka bërë një kërkesë të veçantë idhullit të tij, Lionel Messit. Ai i është lutur yllit argjentinas,…

Historia frymezyese e yllit te futbollit Modric.Sport

Historia frymezyese e yllit te futbollit Modric.

Futbollisti i Kombëtares së Kroacisë, Luka Modric, u shpall mbrëmë lojtari më i mirë i vitit nga FIFA. Kroati arriti…

Luka Modric,Lojtari me i mire i vitit.Sport

Luka Modric,Lojtari me i mire i vitit.

Për këtë edicion fitues u shpall kroati Luka Modric, i cili mposhti me vota Cristiano Ronaldon dhe Mohamed Salah. Përfaqësuesit…

Skocia vret entuziazmin e ShqipërisëSport

Skocia vret entuziazmin e Shqipërisë

Entuziazmi i krijuar pas fitores së ditës së premte kundër Izraelit është shuar shpejt te Shqipëria, pasi kuqezinjtë janë mundur…

Shqipëria e nis me këmbën e mbarë Ligën e Kombeve.Sport

Shqipëria e nis me këmbën e mbarë Ligën e Kombeve.

Shqipëria e ka nisur me këmbën e mbarë kompeticionin më të ri të UEFA-s, Ligën e Kombeve, pasi ka mundur…

CR7 pozë familjare në Instagram me fanellen e Juventusit.Sport

CR7 pozë familjare në Instagram me fanellen e Juventusit.

CR7 në palestër, CR7 në Liqenin e Komos, CR7 në stërvitje në Vinovo. Cristiano Ronaldo konfirmohet ‘fenomen’ edhe në rrjetet…

Real Madrid e nis me fitore sezonin e ri.Sport

Real Madrid e nis me fitore sezonin e ri.

Real Madridi e ka nisur me tore kampionatin, duke shënuar tore e parë për këtë sezon ndaj Getafes. Skuadra e…

Renditja e FIFA-s – Shqipëria nuk lëviz, rënie për Kosovën.Lajme

Renditja e FIFA-s – Shqipëria nuk lëviz, rënie për Kosovën.

FIFA ka publikuar renditjen për muajin maj dhe nuk ka shumë lëvizje, teksa në krye të renditjes mbetet Brazili, i…

Bëri “teatër” dhe mori penallti në derbi, dënohet me dy ndeshjeLajme

Bëri “teatër” dhe mori penallti në derbi, dënohet me dy ndeshje

Kevin Strootman është dënuar me dy ndeshje nga Komisioni Disiplinor i Serie A për gjestin e shëmtuar që bëri të…