Fuqia e një “like” në rrjetet sociale.Showbiz & Life

Fuqia e një “like” në rrjetet sociale.

Na pëlqen ose jo, mediat sociale janë një pjesë e rëndësishme e jetës sot. Adoleshentët, kalojnë më shumë se gjysmën…

Shtatë këshilla të thjeshta se si të jetoni shendetshëm.Showbiz & Life

Shtatë këshilla të thjeshta se si të jetoni shendetshëm.

Shtatëshja e thjeshtë është projektuar nga Shoqata Amerikane e Zemrës me qëllim të përmirësimit të shëndetit duke edukuar publikun se…

Ushqimet që përmbajnë yndyra të shëndetshme.Showbiz & Life

Ushqimet që përmbajnë yndyra të shëndetshme.

Njohja e yndyrave të shëndetshme është e rëndësishme për shëndetin tonë. Ato që janë të pashëndetshme rrisin nivelin e kolesterolit…

Bebe Rexha, Rita Ora dhe Dua Lipa me të njëjtin stil flokësh.Showbiz & Life

Bebe Rexha, Rita Ora dhe Dua Lipa me të njëjtin stil flokësh.

Tre këngëtaret shqiptare me famë botërore Bebe Rexha, Rita Ora dhe Dua Lipa janë shafqur me të njëjtin stil flokësh.…

Këto janë 7 bimët “qetësuese” që duhet të mbahen në shtëpi.Lajme

Këto janë 7 bimët “qetësuese” që duhet të mbahen në shtëpi.

Të kujdesesh për lulet sidomos ato me gjethe jeshile ndihmon për të larguar stresin dhe mërzitjen. Të paktën kështu thotë…

Vetëm pak orë nga publikimi, ‘Electricity’ e Dua Lipës kryeson në ‘iTunes’Showbiz & Life

Vetëm pak orë nga publikimi, ‘Electricity’ e Dua Lipës kryeson në ‘iTunes’

Dua Lipa është këngëtarja shqiptare që po gëzon famë ndërkombëtare. Dy ditë më parë, këngëtarja ka publikuar projektin e saj…

Michael Jackson po fiton më shumë pas vdekjes, sesa kur ishte gjallëShowbiz & Life

Michael Jackson po fiton më shumë pas vdekjes, sesa kur ishte gjallë

Michael Jackson referuar disa dokumenteve të lëshuara nga gjykata po fiton para më shumë pas vdekjes, sesa kur ishte gjallë.…

Lamtumirë Aretha Franklin! Bota e muzikës në zi për mbretëreshën e muzikës SoulShowbiz & Life

Lamtumirë Aretha Franklin! Bota e muzikës në zi për mbretëreshën e muzikës Soul

Ikona e muzikës soul Aretha Franklin është shuar sot në moshën 76-vjeçare e rrethuar nga familja dhe miqtë në shtëpinë…

Prodhohet birra e parë nga kanabisi!

Një kompani me bazë në Toronto ia ka dalë  të prodhojë  një  birrë  me kanabis. Pijet po përgatiten në pritje…