Miratohet Buxheti 2019, parlamenti voton me 76 vota pro.Lajme

Miratohet Buxheti 2019, parlamenti voton me 76 vota pro.

Kuvendi miratoi sot Buxhetin e Shtetit për vitin 2019. Parlamenti votoi me 76 vota pro, asnjë kundër, asnjë abstenim. Ndërkohë…

Me këto ushqime do t’u thoni ‘mirupafshim’ gripit dhe kollës.Lajme

Me këto ushqime do t’u thoni ‘mirupafshim’ gripit dhe kollës.

Në vijim do të gjeni disa nga ushqimet më të mira, me anë të së cilave do t’u thoni “mirupafshim”…

3 orë në ditë në internet.Lajme

3 orë në ditë në internet.

Shifra alarmante për përdorimin e internetit nga fëmijët. Sipas studimit të fundit të publikuar nga UNICEF, fëmijët nga mosha 9…

Oazi i gjelbert i Amazones nuk eshte me i tille.Lajme

Oazi i gjelbert i Amazones nuk eshte me i tille.

Amazona në një vit është zhveshur nga bimësia me ritme të frikshme. Sipas raportit më të fundit të qeverisë braziliane,…

Kosova po njeh vetem suksese.Lajme

Kosova po njeh vetem suksese.

Kosova po hedh hapa gjigande në klasifikimin e FIFA-s. Dardanët janë në vendin e 131 për muajin Nëntor. Një përmirësim…

Piloti i bën surprizë në avion ish-mësuesit te  tij.Lajme

Piloti i bën surprizë në avion ish-mësuesit te tij.

Një pilot i Turkish Airlines ka surprizuar në mënyrën më të bukur të mundshme mësuesin e tij, që ishte në…

Shqipëria me raportin më të ulët të varësisë ndaj të moshuarve.Lajme

Shqipëria me raportin më të ulët të varësisë ndaj të moshuarve.

Plakja e popullsisë është një fenomen që po prek të gjitha shtetet. Në pjesën më të madhe të vendeve anëtare…

Festa e Pavarësisë, Trump uron Shqiperine.Lajme

Festa e Pavarësisë, Trump uron Shqiperine.

Në këtë ditë të shënuar për Shqipërinë, pasi përkon me 106-vjetorin e Ditës së Pavarësisë dhe të Flamurit, Presidenti i…

Prizren,dhurohen 28 shtepi per festen e Pavarsise.Lajme

Prizren,dhurohen 28 shtepi per festen e Pavarsise.

Në prezencën e qindra mysafirëve, përfshirë liderë të partive politike, deputetë e kryetarë komunash, shoqata humanitare “Jetimat e Ballkanit”, dhuruan…