Genova ende luftë me rrënojat, 35 viktima pas shembjes së urës, mes tyre 3 fëmijë

Në Genova ekipet e shpëtimit vazhdojnë luftën me rrënojat për gjetjen e të mbijetuarve. Shpresat nuk janë shuar ende. Numri…

Britanikët kërkojnë tjetër referendum, tani duan BE-nëBota

Britanikët kërkojnë tjetër referendum, tani duan BE-në

Më shumë se 100 zona zgjedhore në Britaninë e Madhe që votuan për t’u larguar nga BE tani mbështesin lëvizjen…

Ja në çfarë i kthen plehrat kjo fabrikë afrikane.Bota

Ja në çfarë i kthen plehrat kjo fabrikë afrikane.

Makineritë e Reppie-t në Etiopi djegin 1400 tonë mbeturina në ditë për të furnizuar me energji elektrike 25 për qind…

Greqi -Korfuz.Kënduan këngën Kuq e Zi dhe nuk do të lejohen më të vizitojnë këtë resort.Bota

Greqi -Korfuz.Kënduan këngën Kuq e Zi dhe nuk do të lejohen më të vizitojnë këtë resort.

Kuq e Zi dhe shpallen non grata për resortin ne Korfuz. Kengetarja ngre në këmbë shoket e saj dhe 150…

Kosovë- ​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi.Bota

Kosovë- ​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi.

Qeveria e Kosovës shtyu sot vendimin për përcjelljen në kuvend të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Zëdhënësi i…

Ukraina privon disa gazetarë rusë nga EurovizioniBota

Ukraina privon disa gazetarë rusë nga Eurovizioni

Ukraina njoftoi  se kishte refuzuar hyrjen në territorin e saj të gazetarëve rusë që kishin qëndruar në Krime dhe që…

Macron fiton zgjedhjet presidenciale në FrancëBota

Macron fiton zgjedhjet presidenciale në Francë

Kandidati i qendrës, pro-evropiani, Emmanuel Macron, 39 vjeç, fitoi sot në mbrëmje zgjedhjet presidenciale franceze përballë rivales së ekstremit të djathtë,…

Zaev: Qeveria në maj, qytetarët nuk duan konfliktBota

Zaev: Qeveria në maj, qytetarët nuk duan konflikt

Kryetari i Lidhjes Socialdemokrate të Maqedonisë (LSDM), Zoran Zaev, në një intervistë për agjencinë zyrtare turke të lajmeve, Anadolu Agency…

ISIS sulmon autokolonën e NATO-sBota

ISIS sulmon autokolonën e NATO-s

Një sulm kamikaz ndaj një autokolone që i përkiste misionit të NATO-s në Afganistan, ka shkaktuar të paktën 8 viktima…