Strasburgu gjobit Greqinë për dhunën ndaj të burgosurve shqiptarë.Lajme

Strasburgu gjobit Greqinë për dhunën ndaj të burgosurve shqiptarë.

Gjykata e Strasburgut pranoi 11 denoncime nga të burgosur shqiptarë dhe bullgarë në burgjet e Greqisë, të cilët u ankuan…

OKAZION! Shitet një pikë karburanti!Njoftime

OKAZION! Shitet një pikë karburanti!

Shitet nje pike karburanti aktualisht e dhene me qera.ndodhet ne autostraden lushnje _ tirane.2000 m katrore e pajisur me ipoteke…

20 vjet burg për pedo-pornografiHi Tech

20 vjet burg për pedo-pornografi

Një shtetas amerikan, themelues dhe menaxhues i një prej rrjeteve më të mëdha të pedo-pornografisë në atë që njihet si…

Torino, një pajisje për të monitoruar ulçerënHi Tech

Torino, një pajisje për të monitoruar ulçerën

Një pajisje për të monitoruar ulçerën me ndihmën e një smartphone, një printim në 3D të indeve biologjike të pacientëve…

Catfish, vjedhja e identitetit socialeHi Tech

Catfish, vjedhja e identitetit sociale

Përveç “fake news” në rrjetet sociale shtohen edhe llogaritë “fake”, pra false. Një fenomen që po merr një rëndësi të…

Gylen akuzohet se po shkakton tërmete në TurqiBota

Gylen akuzohet se po shkakton tërmete në Turqi

Kleriku turk me bazë në SHBA, Fetullah Gylen gjendet në krye të listës së zezë të presidentit Rexhep Taip Erdogan.…

May: Skocia e pavarur nuk do të ishte pjesë e BE-sëBota

May: Skocia e pavarur nuk do të ishte pjesë e BE-së

Një Skoci e pavarur nuk do të mund të ishte pjesë e Bashkimit Europian. Kështu është shprehur kryeministrja britanike, Theresa…

Transplanti i organeve, Kina qëndron në krye me 13 mijë operacioneBota

Transplanti i organeve, Kina qëndron në krye me 13 mijë operacione

Falë zhvillimit të saj teknologjik, Kina mund të zërë shumë shpejt vendin e parë në botë për transplant organesh. “Vitin…

Ariel Winter tregon të dashurin dhe…Showbiz & Life

Ariel Winter tregon të dashurin dhe…

Ariel Winter nuk bën pjesë tek femrat që sikletosen sa u përket postimeve në rrjetet sociale. Aktorja e famshme për…