Rekomandimet e KLSH-së për Bashkinë Lushnje, prezantohet raporti i monitorimit.Lajme

Rekomandimet e KLSH-së për Bashkinë Lushnje, prezantohet raporti i monitorimit.

  Qëndra  për Transparencë dhe Informim të Lirë zhvillon tryezen publike mbi monitorimit  në Bashkinë Lushnje  për  zbatimin e rekomandimeve …

Greqi -Korfuz.Kënduan këngën Kuq e Zi dhe nuk do të lejohen më të vizitojnë këtë resort.Bota

Greqi -Korfuz.Kënduan këngën Kuq e Zi dhe nuk do të lejohen më të vizitojnë këtë resort.

Kuq e Zi dhe shpallen non grata për resortin ne Korfuz. Kengetarja ngre në këmbë shoket e saj dhe 150…

“Ditar i shkurtër kufijsh”- promovohet libri i Gazmend KapllanitLajme

“Ditar i shkurtër kufijsh”- promovohet libri i Gazmend Kapllanit

Shkrimtari, gazetari, publicisti i njohur nga Lushnja, në vitin 1991 mes maleve, u nis për një rrugëtim që do ta…

Pensionet private – Skemat dhe bonuset që sjellin.Lajme

Pensionet private – Skemat dhe bonuset që sjellin.

Në emisionin Udhëkryq të kësaj jave është diskutuar mbi rëndësinë e pensioneve private. Përballë gazetarit Shkëlqim Bylykbashi në studio për…

Kosovë- ​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi.Bota

Kosovë- ​Qeveria shtyn vendimin për demarkacionin me Malin e Zi.

Qeveria e Kosovës shtyu sot vendimin për përcjelljen në kuvend të marrëveshjes së Demarkacionit me Malin e Zi. Zëdhënësi i…

Ish-të përndjekurit, 500 trashëgimtarët që përfitojnë dëmshpërblimLajme

Ish-të përndjekurit, 500 trashëgimtarët që përfitojnë dëmshpërblim

Ministria e Financave ka publikuar listën e kategorisë jo parësore në radhët e ish-të përndjekurve politikë që mund të trajtohen…

KLSH kallëzon në prokurori 8 punonjës të ALUIZNI-tLajme

KLSH kallëzon në prokurori 8 punonjës të ALUIZNI-t

Tetë punonjës të ALUIZNI-t Lezhë janë çuar për ndjekje penale në prokurori pasi kanë abuzuar me procesin e legalizimeve të…

Ukraina privon disa gazetarë rusë nga EurovizioniBota

Ukraina privon disa gazetarë rusë nga Eurovizioni

Ukraina njoftoi  se kishte refuzuar hyrjen në territorin e saj të gazetarëve rusë që kishin qëndruar në Krime dhe që…

Macron fiton zgjedhjet presidenciale në FrancëBota

Macron fiton zgjedhjet presidenciale në Francë

Kandidati i qendrës, pro-evropiani, Emmanuel Macron, 39 vjeç, fitoi sot në mbrëmje zgjedhjet presidenciale franceze përballë rivales së ekstremit të djathtë,…